“Hacı Lokman Birlik’in mücadelesinden vazgeçmeyeceğiz”

0
210

Türk devletinin altı yıl önce Şırnak’ta katlederek cenazesini vahşi bir şekilde zırhlı aracın arkasında sürüklediği Hacı Lokman Birlik, mezarı başında anıldı.

Hacı Lokman Birlik, altı yıl önce 3 Ekim’de yaralı halde infaz edildikten sonra cansız bedeni zırhlı bir aracın arkasına bağlanarak yerde sürüklenmişti.

Birlik’in mezarı başındaki anmaya Birlik’in ailesi ile Özgür Kadın Hareketi (TJA) aktivistleri ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) Şırnak İl Örgütü yöneticileri katıldı.

Anma sırasında bir konuşma yapan HDP Merkez İlçe Eşbaşkanı Kamuran Demir, Birlik’in cansız bedeninin yerlerde sürüklenmesini unutmayacaklarını vurguladı.

Demir, “Hacı Lokman Birlik arkadaşımızın hayalleri gerçekleştirene kadar, mücadelesini sürdüreceğiz. Arkadaşımıza yapılan bu zulmü unutmayacağız” dedi.

Birlik’in kardeşi Hüseyin Birlik ise “Hacı yoldaşa yapılan bu zulüm asla unutulmayacaktır. Biz onun mücadelesinden vazgeçmeyeceğiz, onun izinde olacağız” ifadelerini kullandı.

Anma etkinliğinden sonra, Birlik’in ailesi ziyaret edildi. Birlik’in annesi Nazire Birlik, oğlunun anılarının yaşatılması gerektiğini söyledi.

Nazire Birlik  “Biz eğer birlik olursak ve bir olursak her şeyin üstesinden geliriz. Her şeyi bir tarafa bırakın ve birlik olun. Benim oğlum öldü ama başkasının yüreği yanmasın. Hacı sadece benim oğlum değil, hepinizin arkadaşı, kardeşi ve yoldaşıydı. Hepiniz benim için Hacı’sınız” şeklinde konuştu.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here