Ferit Şenyaşar’a soruşturma açıldı

0
193

Urfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018’de AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının katliamında eşi ve iki oğlunu kaybeden Emine Şenyaşar ile saldırıda yaralanan oğlu Ferit Şenyaşar’ın, direnişi 212. gününde devam ediyor. Urfa’daki adliye önünde nöbet eyleminde olan Ferit Şenyaşar’a daha önce kullandığı bir ifadeden dolayı “Cumhurbaşkanına hakaret etmek” iddiasıyla soruşturma açıldığı öğrenildi.

Annesinin artık dayanacak gücünün kalmadığını belirten Şenyaşar, Suruç Devlet Hastanesi’nde yaşanan katliamın açığa çıkarılmasını istediğini ifade etti. Bunu talep ederken emniyet yetkilileri ve savcıların kendilerinin adliye önünde konuştuğu her cümleyi “cımbızlayarak” suça dönüştürmeye çalıştığını anlatan Şenyaşar, “Bizi bu adliyenin önünden kaldırmak istiyorlar. Bugün emniyet yetkilileri tarafından yeniden ifadeye çağrıldık. Bu defa ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ nedeniyle ifadeye çağırdılar” dedi.

‘KARARLIYIZ, ADALETE KADAR BURADAYIZ’

Verdiği bir röportajda yaşanan katliamda AKP’li milletvekillerine ilişkin konuştuğunu ve “Saraydan korkuyorlar” dediği için “Cumhurbaşkanına hakaret etmek” iddiasıyla ifadesinin alındığını söyleyen Şenyaşar, şöyle dedi:

“İktidar partisi milletvekilleri saraydan korkuyor’ cümlesi hakaret olarak alınmış. Burada bir hakaret var mı, yok mu, bütün kamuoyunun nezdinde sunuyorum. Bu politika bizi buradan, adliye önünden kaldırma amaçlıdır. Biz de kararlıyız. Adalet sağlanana kadar adliye önünden ayrılmayacağız ve burada kalacağız. Ya bizi öldürsünler ya da adaleti sağlasınlar.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here