HBDH polislere yönelik silahlı eylem gerçekleştirdi

0
156

HBDH Partizan Amed Milisleri yaptığı yazılı açıklamada, “31.01.2022 tarihinde saat 20:00 sıralarında Batman-Hasankeyf yolu üzerinde devriye gezen düşman aracına yönelik EYP’li ve silahlı eylem gerçekleştirildi. Eylem anında panikleyen düşmanın yaralı sayısı netleştirilememiştir” dedi.

Aynı açıklamada devamla şu ifadelere yer verildi:

“Gerçekleştirdiğimiz bu eylem yoksul Kürt halkının canına kastedenlere, fabrikalarda emekçileri karın tokluğuna bile çalıştırmayan patronlara, gerillalara zehirli gazlarla saldıran faşist iktidarın kolluk kuvvetlerine bir mesajdır. HBDH milisleri sizleri her an takip ediyor. Korunaklı araçlarınız, karargahlarınız sizleri koruyamayacaktır. Devrimci savaş alanlarında direnen gerillanın mücadelesini şehirlere taşıyacağız.

Siz Avaşin, Metina ve Zap’ta işgalci güçler olarak gerillanın iradesi karşısında yenildiniz. Zafer bugün de yarın da bizimdir. Bizler HBDH milisleri olarak metropollerde gerillanın direnişine ses olan devrimci seferberlik hamlesini büyütüyoruz. Faşizmi yıkma, özgürlüğü kazanma mücadelemiz bu yolda ölümsüzleşenlerimizin silahını devralarak büyüyor. Zaferimiz yakındır!

Eylemimiz, Rojava’da IŞİD çetelerine karşı Hesekê savunmasında ölümsüzleşen Partizan Amed yoldaş adına ve Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ı tutsak eden 15 Şubat Komplosu’nun yıldönümü için yapılmıştır.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here