KBDH,birçok kentte polis ve AKP’li uyuşturucu tacirlerine eylem düzenledi

0
147

KBDH Şehit Zilan Milisleri tarafında yapılan yazılı açıklamada, 3 Mart günü Van’ın Cevdet Paşa Mahallesinde uyuşturucu temini ve satışını sağlayan bir AKP’linin hedef alındığı belirtildi.

Aynı zamanda AKP’ye eleman kazandırdığı ifade edilen M.E.Ş isimli şahsa ait aracın yakılarak kullanılmaz hale geldiği bilgisi verildi.

2 Mart günü Hakkari’nin Yüksekova ilçesindeki Yeni Mahalle’de Türk polisine çalışan bir bekçiye ait aracın yakılarak kullanılmaz hale getirildiği bildirildi.

Açıklamada 27 Şubat gecesi Yüksekova’nın Esenyurt Mahallesi’nde özel harekat polisine ait karakola sızma taktiği ile bombalı ve silahlı eylem düzenlendiği belirtildi.

KBDH Şehit Zilan Milisleri “Çok etkili EYP (el yapımı bomba) ve ferdi silahlarla eylem gerçekleştirilmiştir.  Uzun bir süre karşılıklı çatışma yaşanmıştır. Eylem sonrası karakolda yoğun ambulans trafiği görülmüş, çok sayıda polisin yaralandığını bilgisi gelmiştir. Fakat net sayı alınmamıştır. Eylem sonrası birimlerimiz sağlam bir şekilde güvenli alanlarına ulaşmışlardır” dedi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here