Aysel Doğan Kürt Halkının Onurudur!

0
105

Devrim Serhat

Aysel doğan mazlum Kürt halkının onurudur. Halkımızın en fedakar cesur yiğit bir devrimci evladıydı. Faşist Türk devleti Kürt ve Kürdistan halkı üzerinde uyguladığı yüz yıllık soykırım politikası AKP MHP rejimi günümüz döneminde zirve yapmış durumdadır. Kürt Kürdistanı tüm değerlerimiz her gün en aşağılık barbarca faşist saldırılara maruz kalmaktadır. Tüm ömrünü Kürt halkının özgürlüğü uğruna adamış canını siper etmiş çok değerli Aysel yoldaşımızın Dersimde cenazesine saldıran faşist ırkçı güruhuna karşı tüm Kürt halkı ayaklanmalı onuruna sahip çıkmalıdır.

Tüm ömrünü Kürt halkının özgürlüğü uğruna adamış büyük devrimci Aysel yoldaşa Kürt halkı olarak borçlu konumda olduğumuzu bilmemiz gerekir. Bu borcumuzu faşizme karşı örgütlenerek yurtsever devrimci görevlerimize sahip çıkarak yerine getirebiliriz. Nasıl ki 2013 yılında Sakine cansız yoldaşın cenazesine milyonlarca yurtsever Halkımız Amed’de Serhıldanlarla sahip çıktıysa, Sakine cansızlarla yoldaşlık etmiş Aysel yoldaşa da sahip çıkmak en önemli yurtsever insani görevimizdir.

Eğer Amed’de on binlerce yurtsever halkımız Aysel yoldaşın cenazesine sahip çıksaydı faşist AKP çeteleri Dersimde Aysel yoldaşın cenazesine saldırma cesareti gösterebilir miydi? Kesinlikle faşistler o cesareti gösteremezlerdi. Faşist AKP çeteleri halkımızın en soylu değerlerine saldırırken Bakur Kürdistan gençliği bu soykırım saldırılarına sesiz kalamaz! Kalmamalı.

Mazlum yurtsever Kürt halkımız faşist AKP MHP çeteleri kıskacında can çekişirken, Amed yurtsever gençliği nerede? Bakur Kürdistan yurtsever gençliği nerede? Gün onuruna, namusuna sahip çıkma günü değil midir? Kürdistan gençliği Rêber APO’nun fedaisidir. Apocu gençlik olarak tarihi dönem görevlerimize sahip çıkma dönemidir.

Faşist AKP soykırım çetelerine karşı sesiz kalmak cellatlık sırasında kurbanın sırasını beklediği gibidir. Yurtsever devrimci gençlik olarak faşizme karşı halkımızı ve soylu değerlerimizi savunmanın tek yolu faşizme karşı sürekli eylem ve saldırı içinde olmaktır. Faşizmi her yerde her yöntemle vurmaktır. Faşist soykırım rejimi en zayıf dönemini ve yıkılma psikolojisini korkusunu yaşadığı için vahşice saldırmaktadır.

Dönem APOCU gençlik ruhuyla mücadele ve özgürleşme dönemidir.

Dönem faşizmden tarihi hesaplaşma intikam dönemidir.

Yaşasın APOCU devrimci gençlik ruhu!

Yaşasın Aysel yoldaşın mücadele ruhu!

Kahrolsun faşist soykırımcı rejim!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz