Jinên Tîrêjên Rojê’den İstanbul’da yakma eylemleri

0
117

Jinên Tîrêjên Rojê İnisiyatifi Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın üzerindeki tecrite karşı ve Şehit Zîlan’ın anısına bir dizi yakma eylemi gerçekleştirdi. İnisiyatif verdiği yazılı açıklama ile eylemlerini duyururken, eylemlerinin devam edeceğine dikkat çekti.

Açıklamanın tamamı şu şekilde;

“Faşist TC devletinin , Önderliğimiz şansında tüm Kürt halkına karşı uyguladığı fiziksel tecrite karşı , sizleri karanlığa boğmaya devam edeceğiz. Bizim yaktığımız ateşte faşizm yerle bir olacak ve halklar kazanacak. Zîlan yoldaş şahsında tüm devrim şehitlerini saygı ve minnetle anıyor, düşmanın korkulu rüyası olmaya devam ediyoruz.

Jinên Tîrêjên Rojê İnisiyatifi olarak yapılan eylemlerin ayrıntıları şu şekildedir:

25.06 tarihinde İstanbul Pendik otoyolunda bulunan bir trafoya birimlerimizce eylem gerçekleştirilmiştir. Eylemde otoyol ve çevre fabrikalara elektrik sağlayan trafo ateşe verilmiş , olay sonrasında çok sayıda itfaiye ekibi müdahale etmeye gitmiştir ancak faşist TC devletinin halkı sömürerek fabrikalara sağladığı enerji kesilmiş ve karanlığa gömülmüştür.

18/06 tarihinde İstanbul Fikirtepe mahallesinde Akp-Mhp faşist iktidarının çarkını döndüren İnşaat Firmalarına yönelik şantiyelerin ürün depoları birimlerimizce ateşe verilmiştir.

Önderliğimizin fiziki özgürlüğü sağlanana kadar eylemlerimiz katlanarak devam edecektir.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz