HBDH milisleri Amed’de polisleri vurdu

0
91

HBDH Ali Ayata Milisleri, Amed’de polislere dönük eylem düzenledi.

Eyleme ilişkin yapılan açıklamada şöyle denildi:

“13 Temmuz gecesi, Amed’de düşmana darbe indirdik. 450 Evler Güven Polis Amirliği milislerimizin hedefi oldu. Polis amirliğine ses bombaları ve havai fişeklerle eylem düzenledik. Düşmana korku ve panik yaşattık. Zafere kadar düşmana vurmaya devam edeceğiz. Onları korku ve panik içinde soluksuz bırakacağız.

Bugün, yoksul, emekçi halklarımız düşmana boyun eğmiyor. Açlığa mahkûm edilen işçiler, işsizler, yoksul köylüler sessiz kalmıyor. Özgürlüğe tutkun halkımız onursuzluğu kabul etmiyor. Bu yiğit halkların evlatları olarak biz de susmuyoruz, durmuyoruz, boyun eğmiyoruz!

‘FAŞİST DEVLETE RAHAT VERMEYECEĞİZ!’

Halkımız, işçiler, emekçiler, bizler bu boyun eğmeyişi ve düşmana bedel ödetmeyi 1996 Ölüm Orucu ve Süresiz Açlık Grevi eylemlerinden, yoldaşlarımızdan öğrendik. Ayçe İdil’lerden, Aygünler’e, Ali Ayata’lardan Hicabi yoldaşlara kadar her bir ölümsüzümüz bugün devrimci eylemlerimizin mirasıdır. Bu mirası birleşik devrimle zafere taşıyoruz. Devletin zindanlarını onlara dar eden direnişçilerimizin izinde hareket ederek hesap soruyoruz, hesap sormaya devam edeceğiz. Onlar bu ülkenin zindanlarında en onurlu direnişi sergiledi ve devrimci mücadelenin onurunu en yükseklere çıkardılar. Şimdi gün, onlar gibi olup faşist AKP-MHP iktidarından, onun destekçilerinden hesap sorma günüdür!

Bizler HBDH Ali Ayata Milisleri olarak şehitlerimize ve halkımıza söz veriyoruz; bu faşist devlete, onun polislerine, bekçilerine rahat, huzur vermiyoruz, vermeyeceğiz!

Ölümsüzlerimizin fedai ruhunu kuşandık, her yerde düşmana darbeler vurmaya devam edeceğiz!”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here