HBDH Milisleri Batman’ın Gercüş ilçesinde eylem gerçekleştiler

0
152

Yazılı açıklamaya göre “28 Temmuz günü saat 23.00 sıralarında Batman/Gercüş’te faşizmin Akrep tipi zırhlı aracına bombalı saldırı” yapıldı.

Açıklamada devamla şu ifadeler yer aldı:

“Halklara düşman AKP-MHP faşizminin, halkların topraklarını işgal etmeye yönelik saldırıları devam ediyor. Dış politikada yaşadığı hezimetleri, kendi topraklarında onuruyla yaşayan halklara katliam olarak yöneltiyor. Medya Savunma Alanları’nda ve birleşik devrim milisleri karşısında yaşadığı askeri yenilgilerin üstünü örtmek için işgal ve katliamlarını büyütüyor. Faşizmin sözcüleri, katliamlarının üstünü örterek bu insanlık suçunu birleşik devrim güçlerine, halklara yıkmaya çalışıyor. Faşist iktidar, yeni saldırı hazırlıklarını sürdürmekten yine de geri kalmıyor. Birleşik devrim güçleri faşizmi her alanda yenerek ona yeni yenilgiler tattıracaktır. Faşizmin halklara karşı işlediği suçların hesabını soracaktır!

Faşist iktidar, yeni bir işgalle kendi iktidarının ömrünü devam ettirmek istiyor. Bu savaşta onların çeteleri işgal etmek istediği topraklarda halklara yönelik yeni katliamları örgütleyecek. Ama bilinsin ki buna asla geçit verilmeyecek. Zaxo’nun da hesabı sorulacak, işlediğiniz bütün katliamların da hesabı sorulacak. Ölen insanların hesabı yanınıza kalmayacak. Eylemlerimizle bir kez daha ilan ediyoruz ki, yeni bir işgal saldırısında ülkeyi ateş topuna çevireceğiz! İşgalci faşist devletin elini kolunu sallayarak sokaklarımızda boy göstermesine izin vermeyeceğiz!

Emekçi halkımıza çağrımızdır. Onurlu bir halk her zaman başka halklarla beraber işgalci ve katliamcı iktidarlara karşı savaşanlardır. Bunun için birleşik devrimci savaşı yükseltelim! Çünkü bu işgal, işyerlerinde, atölyelerde, fabrikalarda sömürü; ülke içinde ve dışında katliamdan başka birşey doğurmayacaktır.

Bu işgali ancak devrimciler, işçi sınıfı ve bütün ezilenler birleştiğinde durdurabilir!

Terzi Fikri(Fikri Sönmez) yoldaşın ‘ben ne yaptıysam halkım için, halkımla birlikte yaptım’ şiarını sahipleniyoruz. İşgalciliği bu güçle yeneceğiz!”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here