HBDH milisleri Aydın’da bir fabrikaya sabotaj eylemi düzenledi

0
158

Yazılı bir açıklama yapan HBDH Süleyman Cihan Milisleri, “Yalnızca faşist devlet ve iktidar kurumları hedefimiz değildir. Faşist zulmün tüm destekçileri de emekçi halklarımızın haklı öfkesinin hedefindedir. HBDH milisleri olarak her yerde bu gruplara dönük sabotaj eylemleri yapıyoruz” dedi.

HBDH milisleri, 27 Temmuz günü saat 16.00 sıralarında, Aydın-Söke’de Kipaş Kağıt fabrikasına sabotaj eylemi düzenlediklerini belirterek, “Çıkan yangını söndürmek için onlarca itfaiye aracının yanında yangın söndürme helikopteri kullanıldı” ifadelerini kullandı.

Açıklamada devamla şunlar belirtildi:

“Kipaş Holding, faşist iktidarı alenen destekleyen, kendi tanıtım sayfalarından bunu tüm dünyaya ‘gururla ilan eden’, sömürücüler şirketidir. Sahibi, ‘Erdoğan’a yakınlığıyla bilinen’ Mehmet Hanefi Öksüz’dür. Mehmetçik Vakfı’nın daimi bağışçılarından bu faşist zulüm ortağı, milislerimizin hedefi oldu.

Bir avuç devasa sömürücü ve onların çevresine üşüşen ‘atık-yiyiciler’ dışında kalan on milyonlarca insan aç, yoksul, bitap haldedir. Faşist devlet ve faşist iktidar, bir avuç sömürücünün kanlı baskı ve diktatörlüğüdür. Bu yüzden oluk oluk para akıtır o kodamanlar faşist devlete, faşist partiye ve yöneticilerine. İşçilerin ve yoksul halklarımızın bu dayanılmaz sefaletinin sorumluları Koçlar-Sabancılar kadar bu Kipaşlardır, Ülkerlerdir ve daha niceleridir. Yoksulluğumuzun sebebi faşist iktidarın bu sömürü düzenidir. Kurtuluşumuz bu faşist iktidarın, sömürücü düzenin tümden yıkılmasıyla mümkündür. Mücadelemiz bu faşizmi ve sömürü düzenini yıkma mücadelesidir. Aynı zamanda mücadelemiz işçinin gasp edilen hakkını savunma, çalınan ekmeğini geri alma mücadelesini desteklemektir. Kapitalistlerin ‘huzurlarını kaçırma’ eylemleridir. O ‘kutsal mülkiyet hakkı’na saldırmaktır.

Biz, bu toprakların yoksul emekçi halklarının bağrından geliyoruz. Onların öfke ve azmini kuşanıp sınıf düşmanlarımıza yöneliyoruz. Bu bilinçle, bu düzenin tüm dayanaklarını hedef alıyor, hepsine saldırıyoruz. Onlara rahat ve huzur yok. Bu saltanatları, bu düzenleri yıkılıncaya kadar milislerimizin sürekli hedefinde olacaklar.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here