Jinen Tîrejen Roje’den aylık bilanço

0
124

Jinen Tîrejen Roje tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Devrilmek üzere olan faşist devlet son demlerini yaşamaktadır. Tarihin en soysuz saldırıları ile enkaza çevirmediği hiçbir şey kalmamıştır. Topluma hizmet etmesi gereken tüm kurum ve kuruluşlar dahi birer kuklaya dönüştürülmüş ve bu kuklalar ile kadınları, gençleri hipnoz altına almaya çalışmaktadır. Soysuz öncülerin tarihi; hırsızlık, tecavüz, işkence, katletme, tecrit ve işgal girişimlerinde kendi askerlerini dahi imha ederek cenazelerine sahip çıkmayan kirli ve ahlaksız pratikler ile yazılmaktadır. Kokuşmuş ve kurtlanmaya başlamış bu sistemin içerisinde başını eğmek ve susmak gönüllü bir ölümdür” denildi.

‘DİRENİŞİ HER GÜN BÜYÜTECEĞİZ’

Açıklamada şunlar da kaydedildi:

“Kürdistan’ın onurlu kadınları ve gençleri bu ölüme dahil olmamak için örgütlenin ve örgütleyin. Soysuzların faşizmine hesap sormak için yaktığımız ateşin etrafında toplanmaya devam edin.

Biz ‘Jinen Tîrejen Roje’ olarak, bu sisteme başkaldıran kadınlar ve gençler olarak her gün direnişi daha da büyüterek hesap sormaya devam edeceğiz. Zindanlarda direnenlere gölge olmaya çalışan gardiyanlara; halkına, değerlerine ihanet eden TC faşizminin işbirlikçi ajanları, faşist hırsızların mekan ve varlıkları, sokaklarda dolanan işkenceci, tecavüzcü polis ve bekçiler, hedefimizsiniz.
An, ateşi gürleştirme; karanlığı aydınlatma; faşizmi yıkma anıdır. Bu iddia ve kararlılıkla Temmuz ayı bilançomuzu açıklıyor ve eylemlerimizi her gün daha da yükselteceğimizin sözünü veriyoruz.”

TEMMUZ EYLEMLERİ    

“33 araç ateşe verilmiştir.

Zırhlı araçlara yönelik 2 eylem.

Karakollara yönelik 4 eylem.

Polislere yönelik 4 eylem.

Bekçilere yönelik 2 eylem.

Gardiyanlara yönelik 1 eylem.
2 faşist ve işbirlikçi cezalandırılmıştır.
4 mobese imha edilmiştir.

Askeri malzeme taşıyan 1 araç imha edilmiştir

Faşistlere ait 4 iş yeri yakılarak kullanılamaz hale getirilmiştir.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here