YPS Eylemleriyle Diriliş Bayramı Kutlandı

0
84

Kürdistan topraklarında AKP-MHP faşist rejiminin yaptığı  soykırım kıskacına karşı, öz yönetim mücadelesi çerçevesinde şehid Amara Sterk YPS-JIN  misilleme timimiz, 15 Ağustos diriliş bayramını kutlama amaçlı, 11 Ağustos tarihinde Amed’in Seyrantepe Aziziye mahallesi ve Amed’in Bismil ilçesinin iki mahallesinde havai fişek eylemi gerçekleştirdi.

1984 ile başlayan direniş mücadelesi, bu gün bütün görkemiyle Önder Apon’un militanları tarafından sürdürülmektedir. Faşist rejim tarafından birkaç çapulcu olarak nitelendirilen özgürlük hareketi militanları, bu gün sayısı milyonları aşmış, bağlı oldukları paradigma çerçevesinde gösterdikleri direniş sadece AKP-MHP rejimi tarafından değil, dünya rejimini korkutmakta, sürekli hegoman devletlerin esas gündeminde yer bulmaktadır. Bu paradigmanın toplumlar tarafından kabulünün kendi sonları olduğunu bildiklerinden, topyekün bir şekilde Kurd halkına ve özgürlük hareketine saldırmaktadırlar.

Dünya halklarının özgürlüğü Kürt halkının özgürlüğüne bağlıdır. Kurdistan topraklarında Önder Apo’nun paradigması yaşam bulursa bu dünya halklarına model olacak, halkların özgürlüğüne zemin yaratılacaktır. Bu temelde YPS örgütü zafer hamlesi ilan etmiş, halkların devrimci mücalesinin daha keskin bir niteliğe kavuşması şiarıyla Kurdistan ve Turkıye halkına seslenmiştir. YPS örgütü, 15 Ağustos ruhuna devrimci halk mücadelesiyle cevap olacak, bu ruhun verdiği sorumluluklar çerçevesinde faşist rejime karşı eylemsellikler gerçekleştirecektir.

11.08.2022

Şehid Amara Sterk YPS-JIN Misilleme Timi

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here