Jinên Tîrêjên Rojê Ağustos ve Eylül ayları içerisinde gerçekleştirdikleri eylemlerin bilançosunu açıkladı

0
142

İnisiyatif, gerilla direnişi, cezaevlerindeki saldırılar, tecride ve Mersin’deki fedai eyleme dikkat çekerek, “Önderliğin fiziki esaretine tahammülü kalmayan, yüreği Zap’ta, Metina’da, Avaşin’de çarpan kadınlar ve gençler, Kürdistan ve Türkiye metropollerindeki direnişlerde yerini alarak AKP-MHP faşizmini yıkma misyonunu üstlenmelidir” dedi.

İnisiyatif, “Bunun bir tercih olmaktan ziyade varlığını ve değerlerini korumak için bir zorunluluk olduğu bilinciyle örgütlenmeli ve eylemlerini güçlendirmelidir. Düşmanımızın düşmanlığını en ahlaksız şekilde gösterdiği böylesi bir süreçte muğlaklığa yer bırakmayacak şekilde düşman karşısında tutum almalıyız” diye ekledi.

“Eylemlerini an be an büyüteceklerini” belirten İnisiyatif,  “Mutlak tecrit olarak devam ettirilen 9 Ekim uluslararası komplosuna eylemlerimizle cevap olacağımızı belirtiyoruz” vurgusunda bulundu:

İnisiyatif  ağustos ve eylül bilançosunu şöyle açıkladı:

-7 polis ve 3 bekçi ağır bir şekilde yaralanmış, daha sonra ise akıbetleri netleştirelememiştir.

-Bir uyuşturucu satıcısı ve iki ülkü ocağı üyesi birimlerimizce hedef alınmış ve ağır ayarlanmışlardır

-Biri kimya fabrikası olmak üzere üç fabrika intikam ateşiyle küle dönüşmüştür

-Gardiyanlarında içinde olduğu faşistlere ait üç nalbur ve bir beyaz eşya dükkanıyla birlikte bir market ve bir internet kafe ateşe verilerek kullanılmaz hale getirilmiştir.

-Çoğu lüks araç olmak üzere toplamda 29 araç birimlerimizce ateşe verilerek kullanılamaz hale getirilmiştir.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here