HBDH milisleri, uluslararası komploya karşı İzmir’de yakma eylemi gerçekleştirdi

0
60

Halkların Birleşik Devrim Hareketi (HBDH) Koçero Batman Milisleri tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Birleşik devrimin düşmanı sadece Türk burjuvazisi ve faşist devlet değildir. Her şeyden önce emperyalist burjuvazi, onların devletleri, ortak askeri, siyasi ve ekonomik örgütleridir devrimimizin düşmanları. Bu güçler, elbirliği içinde devrimimizin önder kadrolarına acımasızca saldırmaktadır” denildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

“Türk devletinin, Türk istihbaratının bütün ‘uluslararası operasyonları’ asıl olarak bu güçlerin yönlendiriciliği, desteği ve izniyle gerçekleşmektedir. Türk ordusunun ve Türk istihbaratının her sınır ötesi suikastini, insan kaçırmasını, ‘örtülü operasyonunu’ bir NATO-ABD operasyonu olarak görmek gerek.

Bu aynı uluslararası kötülük ittifakı, 9 Ekim 1998’de Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’a uluslararası komplo kurdu ve Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan, 15 Şubat 1999’da el birliği ile faşist Türk devletine teslim edildi.

HBDH Koçero Batman Milisleri, 9 Ekim uluslararası komplosunu bir kez daha protesto etmek için İzmir/ Yamanlar’da sabotaj eylemi gerçekleştirdi.

Milislerimiz, 6 Ekim gece yarısı, BİM’e sabotaj eylemi düzenledi ve eylem sonucunda market alevler içinde kaldı.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz