Yurtsever Gençlik ve genç kadınlar İstanbul’da eylem gerçekleştirdi

0
104

Yurtsever Gençlik, İstanbul’un Avcılar ve Esenyurt semtlerinde Önder Apo’ya dönük 9 Ekim Uluslararası Komplosu’nu meşaleli yürüyüş gerçekleştirerek ve pankart asarat protesto etti.

Yurtsever gençlik ve genç kadınlar İstanbul’un Avcılar semtinde Önder Apo’ya dönük geliştirilen Uluslararası Komplosu’nun yıldönümünde meşaleli bir yürüyüş gerçekleştirdi.

Faşist TC Devleti’nin bütün baskı ve dayatmalarına rağmen Kürdistan gençliği Önder Apo’dan vazgeçmeyeceğini açık bir biçimde ortaya koymakta. Bu temelde 9 Ekim Uluslararası Komplosu’nun yıldönümünde, Yurtsever Gençlik Önder Apo için meşaleli bir yürüyüş gerçekleştirdi.

Akşam saatlerinde gerçekleştirilen yürüyüş genç kadınlar öncülüğünde sloganlar eşliğinde devam etti. Yurtsever Gençlik ve genç kadınlar “Selam Selam İmralı’ya Bin Selam” “Zap Avaşin Metina Selam Sana Gerilla” “Bê Serok Jiyan Nabe” sloganlarını haykırarak Önder Apo üzerinde geliştirilen komployu protesto etti.

Yurtsever Gençlik İstanbul’un Esenyurt semtinde Önder Apo’ya yönelik 9 Ekim Uluslararası Komplosu’na dönük eylem gerçekleştirerek “Heta Serokati Azad Nebe Aşitî Şaştiye” sloganının olduğu büyük bir pankartı ana yolun olduğu yaya geçidine astı.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here