HBDH Amed’de eylem gerçekleştirdi

0
133

9 Ekim Uluslararası Komplosu’nu protesto etmek için Sur’da düşmanı vurduk! Düşmanın akrep ekip otosunu pusuya düşürdük.

HBDH Welat Çiya Milisleri olarak 9 Ekim gece yarısı Amed/Sur’da, Keçiburcu’ndan Hevsel’e doğru hareket eden akrep türü zırhlı araca silahlı eylem düzenledik. Açtığımız ateş sonucu düşman aracı hareketsiz kaldı. Bir süre sonra düşman drone ile keşif yapmak istedi. Milislerimiz bu drone’u da imha etmeyi başardı.

Eylemimiz sonrasında düşman rastgele sivilleri gözaltına almaya başladı. Birimimiz ise başarılı bir şekilde eylem yerinden ayrılarak güvenli bölgelere ulaştı.

Eylem sonrasında, eylem alanına ambulanslar gönderildi. Eylemin sonucunu kesinleştirememekle birlikte yerel kaynaklardan bir düşman gücünün öldüğüne dair bilgiler almış bulunmaktayız.

AKP-MHP faşist iktidarı 8 yıl önce Sur’u, Cizre’yi, Nusaybin’i; 7 yıl önce ise 10 Ekim günü Ankara’da Gar Katliamı ile halkımızı ateşe boğdu. Vahşi katliamlar yaptı. Kasabalarımızı, şehirlerimizi yerle bir etti. Sur’da yıkıntılar üzerine inşa ettiği yeni sitelerinde uyduruk festivallerle, uyuşturucu ve fuhuş tuzaklarıyla halkımızı yozlaştımaya dönük girişimlerine hız verdi. Böylece kazanabileceğini, mücadelemizi durdurabileceğini sandı. Gar Katliamı’nda ölen yüzlerce yoldaşımızın aziz hatıralarına saldırarak bu katliamı unutacağımızı düşündü. Ama çok yanıldı.

Sur, şehitlerimizin ve halkımızın destansı direnişine tanık olmuştur. Sur’un hatırası halklarımızın belleğinden asla silinmeyecek bir yere sahiptir. Çiyagerlerin, Zeryanların, Reberlerin, Welatların verdiği destansı mücadele halkımızın özgürlük ve hakikat mücadelesidir.

Biz, kahraman direnişimizin yükseldiği Sur’da yine düşmanın karşısındayız. Yine düşmanı vuruyoruz! Vurmaya da devam edeceğiz! Çünkü, başta Sur, Cizre, Nusaybin ve Ankara’da yapılan katliamların hesabı, zafer günümüze kadar bitmeyecek! O güne kadar hesap soracağız!

Biz halkımızın bağrındayız. Onun örgütlü birleşik mücadelesinin neferleriyiz. Bulunduğumuz her yerde değerlerimizi koruyarak emekçi halklarımızın mücadelesini yükselteceğiz. Bütün işbirlikçilerden, faşist kuvvetlerden hesap soracağız. Bu aşağılık sömürgenler sürüsü namlularımızın hedefi olmaktan kurtulamayacak!

Öfkemiz büyük! Yoldaşlarımızın intikamını alma yeminimiz güçlüdür. Öfkemiz faşizmi boğacak güce sahiptir!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here