Zap’ta iki işgalci suikastle cezalandırıldı

0
108

HPG Basın irtibat Merkezi, hareketli gerilla birlikleri tarafından 28 ve 29 Ekim günlerinde Zap Alanında gerçekleştirilen iki ayrı suikast eyleminde iki işgalcinin cezalandırıldığını açıkladı.

Açıklamaya göre Çemço’da 28 Ekim günü saat 07:40’ta, 29 Ekim günü ise saat 01:00’da gerillalar suikast taktiğiyle iki işgalciyi cezalandırdı.

Xakurkê bölgesinde ise 28 Ekim günü saat 11:30’da Girê Şehîd Şahan Direniş Alanında işgalci birlikler gerilla güçleri tarafından ağır silahlarla vurularak darbelendi.

YASAKLI BOMBALAR İLE GERÇEKLEŞTİRİLEN SALDIRILAR

HPG açıklamasında işgalci TC ordusunun yasaklı bomba ve kimyasal silahlarla gerçekleştirdiği saldırılar konusunda ise şu bilgiler verildi:

“– 28 Ekim 13:30 ve 17:00 saatleri arasında Girê Amediyê Direniş Alanı’ndaki Şehîd Pîrdoğan savaş mevzileri aralıklarla kimyasal silahlarla bombalanmıştır. Kullanılan kimyasal gazların renksiz ve ağır kokular yaydığı tespit edilmiştir.

– 28 Ekim saat 13:00’da Saca Direniş Alanı’ndaki Şehîd Xursi savaş mevzileri yasaklı bombalarla 1 kez bombalanmıştır.

– 28 Ekim günü Sîda Direniş Alanı’ndaki Şehîd Felat savaş mevzileri saat 10:30’da 1 kez; 17:30 – 18:00 saatleri arasında ise 3 kez yasaklı bombalarla bombalanmıştır.

– 28 Ekim 11:30 – 17:30 saatleri arasında Çemço Direniş Alanı’ndaki Şehîd Bahoz savaş mevzileri aralıklarla kimyasal silahlarla bombalanmıştır. Aynı zamanda işgalci Türk ordusu plastik malzeme ve araba lastiklerini yakarak çıkan zehirli dumanları aspiratörlerle savaş mevzilerine yönlendirmiştir.

Açıklamada ayrıca hava saldırıları ve topçu bombardımanları konusunda ise şu bilgiler verildi:

“– 27 ve 28 Ekim’de Garê’nin Girê Zengil, Deriyê Hirçê alanları ve Gundê Berçiya arazisi, Metîna’nın Golka alanı ile Zap Suyu çevresi savaş uçaklarıyla 8 kez bombalanmıştır.

– 27 Ekim’de Girê FM Direniş Alanı saldırı helikopterleriyle 2 kez bombalanmıştır.

– 28 Ekim’de Çemço ve Girê Cûdî Direniş Alanı obüs ve ağır silahlarla onlarca kez bombalanmıştır.

– 28 Ekim’de işgalci Türk ordusu Karker Direniş Alanı’ndaki savaş mevzilerini kepçe ve kırıcı kepçelerle yıkmaya çalışmıştır. “

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here