Şehit Akif Yılmaz İntikam Birimleri Amed/Bismil’de eylem gerçekleştirdi

0
87

Şehit Akif Yılmaz İntikam Birimleri Amed/Bismil yol güzergahında işgalci Türk devletine ait bir trafoyu ateşe verdiğini duyurdu.

Akif Yılmaz İntikam Birimleri dün akşam saatlerinde Amed/ Bismil yolu üzerinde işgalci TC devletine ait bir trafoyu hedef alarak trafoyu imha etti.

Yazılı bir açıklamada bulunan birimler eylemi  Önder Apo’ya dönük geliştirilen mutlak işkence ve tecrit sistemine karşı ve Rojava’ya dönük işgal saldırılarına gerçekleştirdiğini belirtti.

Açıklama şu şekilde:

Dün akşam saatlerinde Amed/Bismil yol güzergahında işgalci  Türk devletine ait trafo birimlerimizin hedefi olmuş ve trafo imha edilmiştir.

Birimimiz bu eylemi Önderlik üzerindeki tecrit, Medya Savunma Alanları’na dönük düşman  saldırılarını ve Rojava’ya dönük gerçekleştirilen saldırılara misilleme olarak gerçekleştirmiştir.  Bundan sonra da düşmanın maddi-manevi tüm kişi ve malları hedefimizde olacaktır.

Yine buradan bütün Kürdistan gençliğine PKK’nin 44. yıldönümünü kutluyor ve 45. yılı gençliğin intikam ve zafer ruhuyla karşılayacağımızı belirtiyoruz. 44 yıllık  PKK mücadelesi biz Kürdistan gençliğine tarihi görevler ve sorumluluklar yüklüyor. Bu temelde 45. yılda daha büyük eylemler, serhildanlar ve örgütlülük için onurlu Kurdistan gençliğini zafere kilitlenmeye çağırıyoruz. Her yer intikam alanına dönmelidir.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here