Tecavüze, ananızın ak sütü kadar helal diyen hükümet

0
111

Arjîn Pêşeng

Demokratik, laik devlet diye geçinen TC ve mevcut hükümet AKP toplumun ferahı için değil de toplumu alaşağı etmek için görevlendirilmiş. Faşist şef Erdoğan ve etrafında topladığı sözde toplumun vekilleri uyuşturucu, kadın ticareti, cinayet, hırsızlık ne ararsan var bu insanlarda. Bu şahısların amacı toplumun refahı değil, toplumu toplum yapan ahlak yasalarını yok etmek, toplumu ahlaksızlaştırmak.

Önderlik aile küçük devlettir dedi. Toplum üzerinde uygulanacak olan her politika önce ailede şekillenir, pekiştirilir, kabul görülür ve toplum içinde yaşanılan normlar haline dönüşür. Her gün aile kurumun önemini vurgulayan faşist şef Erdoğan toplumdaki her aileyi kendi politikası ile tekrar dizayn etmek istedi. Bu dizaynın başkahramanları yine kadınlardı. Erkek egemen zihniyetinin kurbanı olan kadınlar bu sefer faşist şef Erdoğan tarafından bir kez daha kurban edilecekti. Erdoğan kadını itibarsızlaştırır, anlamsızlaştırırsa toplumda kadını istediği kadar sömürebilir, toplumun ahlak kurallarını alaşağı edebilirdi. Kadını hiçleştiren Erdoğan dini İslam olan Müslüman olan bu halkın dini duygularını kullanarak yaptı bunu. Yani dini kirli politikalarında kullandı ve toplumu bitirmek için kadını bir kez daha kurban etti. Ee bunun için görevlendirilmişti Erdoğan, bunun için eğitim almıştı kendini yaratan firavunlardan. Amaç net, Türkiye halkının ahlak yasalarını yok etmek ve bu şekilde Türkiye’yi bölmek, parçalamak, yönetmek.

Gündemde MHP Diyarbakır il başkanı Cihan Kayaalp’ın küçük bir kızı istismar etmesi var, şahıs tutuklanıyor ve daha sonra çocuğun rızası var diye serbest bırakılıyor. Hem çocuk diyor, hem rıza var diyor, hem de istismar yok diyor hakim. Yani tecavüz serbest diyor, toplum sessiz, üç maymunu oynamaya devam. Tabi bir de bu taraftan bakmak lazım, bu sapkın şahsın Kürtlerin yaşadığı Diyarbakır’da ne işi var. O da belli. Milliyetçilik nutukları atan mafya Bahçeli, git Kürdistan’da halka karşı ne kadar çirkinleşirsen çirkinleş demiş şahsa. Fakat Cihan Kayaalp Kürdistan’daki görevinde tersköşe olmuş, kendi şahsında MHP sapkınlığını ifşa etmiş ve sahibinden azar işiterek görevine son verilmiş.

Yine tarikat mensubu şahıs kızını 6 yaşında evlendirmiş, bu küçük kız annesi tarafından allanıp pullanarak istismar edeceği kişiye sunulmuş. Küçük kızın 6 yaşında evlendirilmesi can yaktığı gibi annelik değerlerinden yoksun, üzerine giydiği siyah çarşafla Allah’a ibadet ettiğini düşünen, egemen erkek zihniyetini kara çarşafı ile kamufle eden bu yobaz anneye ne demeli.

Tabi bu tarikat mensubu şahıs da mevcut TC hükümetinin tayfalarından. Erdoğan ve Bahçeli gibi Allah’ı dilinden düşürmeyen, Allah üzerinden yatırım yapanlardan. Dilinize doladığınız Alah’ın sizi çarpmasını temenni ederek, bu haberin kamuoyuna servis edildiğinden bu yana Türkiye halkında derin bir sessizlik. Ne halk ayaklandı, ne de başkaldırı oldu. Evet, belki böyle çirkin olaylar çok yaşanmış, birçok kız çocuğu toplumda istismara maruz kalmıştır ve bilinmezlik içinde kaderine mahkum edilmiştir. Fakat 6 yaşında erkeğe kurban edilen bu kadın bütün kadınların sesi olabilir, bu ses kadın örgütlülüğüne ve özgürlük çığlığına dönüşebilirdi. Kadın, kurtuluşu için mücadele edebilir ve erkek egemen zihniyetten intikamını alabilirdi. Fakat bu durumdan faydalanan yine AKP-MHP faşist rejimi oldu. Çünkü hükümet bu haber servis edilirken toplumun nabzını ölçtü, baktı tık yok, bu şekilde tecavüzü, istismarı toplumda normalleştirdi. Yetmedi kanun yasası çıkardı ve adalet bakanı Bekir Bozdağ tecavüzcülere hakkaniyet vererek herhangi bir cezaya tabi tutulmayacaklarını açıkladı. İstismar edilen değil, istismar eden tecavüzcünün mağduriyetini kamuoyuyla paylaştı.

Haram ve helal kuralları olan İslam dininde mevcut hükümet istismarı Türkiye toplumunda helal kıldı ve ananızın ak sütü kadar helal dedi tecavüz. At izi ile it izinin birbirine karıştığı Türkiye’de, İslam’a göre helal ve haram olanda birbirine karıştı.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here