Kurdistan Özgürlük Gerillası’nın Girê Hakkari’de gerçekleştirdiği eylemde 5 işgalci cezalandırıldı

0
107

HPG Basın İrtibat Merkezi, “Demokratik Modernite Gerillacılığı çizgisinde derinleşerek kendini yeniden yaratan Kurdistan Özgürlük Gerillası, zorlu kış koşullarına ve bütün imkansızlıklara rağmen halkımızın özgürlüğünü kazanma mücadelesinde fedaice savaşıp işgalcilere ağır darbeler vurmaya devam etmektedir. Hareketli arazi timlerimizin gerçekleştirdiği eylemler sonucunda; 5 işgalci cezalandırılmış, 4 adet mobesse kamera sistemi, 4 adet mevzi, 1 adet A4 silahı, 1 adet B7 silahı ve 1 adet bomba atar silahı imha edilmiştir.

İşgalci Türk ordusu gerilla direniş mevzilerini 1 kez yasaklı bomba, 2 kez savaş uçakları ve onlarca kez obüs, tank ve ağır silahlarla bombalamıştır” dedi.

Gerçekleştirilen eylem ve yapılan saldırıların ayrıntıları şöyle:

Bazên Zagrosê Devrimci Hamlesi çerçevesinde Zap bölgesinde;

4 Şubat saat 12:30’da işgalcilerin Amediyê ilçesinin Şeladizê nahiyesine bağlı Sîda köyü yakınlarındaki gerilla direniş mevzileri çevresine yerleştirdikleri 1 mobesse kamera sistemi hareketli timlerimizce suikast taktiğiyle vurularak imha edilmiştir.

Cenga Xabûrê Şehîd Savaş Maraş Devrimci Hamlesi çerçevesinde;

2 Şubat’ta Girê Hakkari’de bulunan işgalciler koordineli gerilla eylemiyle 6 koldan hedeflenmiştir. İşgalcilerin gerilladan darbe almamak için korkudan üç kademeli olarak döşediği dikenli telleri ve projektörleri ustalıkla aşarak işgalci mevzilerinin üzerine gitmiştir. Saat 07:10’da mevzilerin çevresindeki 3 işgalci el bombaları ve ferdi silahlarla vurularak cezalandırılmıştır. Güçlerimiz yüksek saldırı ruhu ve yıldırım hızıyla işgalcilerin mevzilerinin üzerine giderek 2 işgalciyi daha cezalandırmıştır. Koordineli gerilla timlerimiz, çetin kış koşullarına ve metrelerce kar düşmüş olmasına rağmen fedai ruhla bu kapsamlı saldırı eylemini gerçekleştirmiş ve düşmana ağır bir darbe vurmuştur. Koordineli bu saldırı eylemi sonucunda; 5 işgalci cezalandırılmış, 3 adet mobesse kamera sistemi, 4 adet mevzi, 1 adet A4 silahı, 1 adet B7 silahı ve 1 adet bomba atar silahı imha edilmiştir.

Bu eylemde yaşanan çatışma ve hava saldırılarında halkımızın özgür bir gelecek sahibi olması için fedaice yaşayan ve savaşan 7 yoldaşımız şehadete ulaşmıştır. Ölümsüz kahramanlarımızın ayrıntılı kimlik bilgileri daha sonra yurtsever halkımız ve kamuoyu ile paylaşılacaktır.

İşgalci TC ordusunun yasaklı bomba ve kimyasal silahlarla gerçekleştirdiği saldırılar;

4 Şubat saat 14:30’da Amediyê ilçesinin Şeladizê nahiyesine bağlı Çemço bölgesi çevresindeki gerilla direniş mevzileri yasaklı bombalarla 1 kez bombalanmıştır.

İşgalci TC ordusunun gerçekleştirdiği saldırılar;

2 Şubat’ta Girê Hakkari Direniş Alanı savaş uçaklarıyla 2 kez bombalanmıştır.

2 ve 4 Şubat’ta Girê Hakkari Direniş Alanı ve Amediyê ilçesinin Şeladizê nahiyesine bağlı Çemço bölgesi çevresindeki gerilla direniş mevzileri obüs, tank ve ağır silahlarla onlarca kez bombalanmıştır.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here