Şehit Ceren Güneş Milisleri’nden Şirnex’te zırhlı araca bombalı eylem

0
404

Yazılı bir açıklama yapan HBDH Ceren Güneş Milisleri, “Faşist devlet, Rojava’daki vahşi suikastlarına aralıksız devam ediyor. Rojava Devrimi’ni boğmak için her fırsatı değerlendirmeye çalışıyor” dedi.

Açıklamada, “Yalnızca suikastlar değil, devrimimizi güçsüz düşürmek için tüm altyapıya hunharca saldırıyor. Açıkça savaş suçları işliyor. Milislerimiz ise faşist Türk devletinin saldırılarını cevapsız bırakmıyor” diye belirtildi.

Açıklamada devamla şu detaylar verildi: “HBDH Ceren Güneş Milisleri olarak 1 Kasım akşamı Şırnak’ta düşmanı vurduk. Şırnak/Silopi’de, Nuh Mahallesi 8. Cadde’de devriye değişimi yapan zırhlı araca dönük bombalı ve molotoflu eylem düzenledik. “Sınır ötesinde” istediği gibi katliam yapabileceğini sanan faşist devlete, “cephe gerisi”nin her türlü saldırımıza açık olduğunun mesajını verdik.”

HBDH milisleri, “Eylemimiz sonrası tüm mahallede olağanüstü önlemler alan polis, gece boyu tedirgin şekilde nöbetteydi. Milislerimiz başarılı bir şekilde alandan ayrıldılar” diye ekledi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here