Ateşin Çocukları İnisiyatifi yakmanın yöntemlerini paylaştı

0
51

Bakur, Başur, Rojhilat, Rojava’da Türkiye ve Ortadoğu’da Avrupa’da Rusya’da Kafkasya’da Çin’de Japonya’da dünyanın neresinde bir Kürt varsa düşman onu öldürmek, yok etmek, imha etmek, asimile etmek için, haksız, yersiz, vatansız etmek için, 21. yy’da Kürt soykırımını tamamlamak için tarihi düşmanları ile görüşüp anlaşma yapıyorlar.

Türkler yüzyıldır tarihimize düşmanlık yapıp sular altında bırakarak yok ediyorlar.  Yer altındaki ölülerimize düşmanlık ederek kemiklerini mezardan çıkarıp kaybettiriyorlar. Çocuklarımızın, eşlerimizin, yaşlılarımızın düşmanlarıdırlar. Geçmiş ve geleceğimizin düşmanlarıdırlar. Yer altında, yer üstünde, okullarda, Camiiler‘de sokaklarda, fabrikalarda, Avrupa’da dünyanın her yerinde düşmanlığımızı yapıyorlar. Nerede bir imkân varsa yok etmek istiyorlar. Tüm işbirlikçiler ile bize saldırmak istiyorlar. Kürdistan’da saldırıyorlar, Türkiye’de saldırıyorlar, sokaklarda saldırıyorlar, fabrikalarda saldırıyorlar, zindanlarda katlediyorlar. Ne kadar vahşet varsa üzerimizde uyguluyorlar.

Şimdi diyoruz ki bizi yok etmek mi istiyorsunuz? elinizden geleni yapmazsanız şerefsizsiniz! Yüzyıldır her şeyi yapıyorsunuz. Şimdi işbirlikçiler ile bizi yok etmek istiyorsunuz, yapın! Elinizden ne geliyorsa yapın! Bizde Kürtler olarak çaresiz değiliz! Bizde Kuzey Kürdistan’lı Kürtler olarak, Türkiye metropollerinde düşmanın beyninde yaşayan Kürtler olarak, küçükten büyüğe elimizden ne geliyorsa yapmazsak sizden beter olalım. Yeter artık! Ne zamana kadar köle olarak yaşayacağız? Düşman her yerde bizi parçalamak istiyor, yok etmek istiyor, ne zamana kadar böyle seyirci kalacağız, ne zamana kadar böyle dua edeceğiz, ne zamana kadar mücadeleyi başkasının yükü olarak göreceğiz? Yeter artık!

Antalya’da ki Kürtler! düşmanın beyninde ateş yakıp Newroz’u kutladık. Özgürlük ve mücadele ateşini yükselttik. Çağrımızdır, Antalya’da ki tüm Kürtler, İzmir’dekiler, İstanbul, Çanakkale, Bursa, Edirne, Konya’dakiler, Marmaris’tekiler, Muğla’dakiler, Tekirdağ’dakiler, Çorlu’dakiler özellikle! Hepimiz bu yüzyıllık işgali 21. yy ‘da yok etmek için her şekilde harekete geçelim.

Bazıları diyor ‘birileri gelip bizi örgütlesinler’ işte biz size diyoruz! Eğer biri ile birbirinizi tanıyorsanız birlikte gidip bir yerleri yakın. Nasıl yakıyorlar diye soruyorsunuz, size yöntemini vereceğiz. Nasıl yaktığımızı göstereceğiz. kimse ben bir şey yapamam diyemez. öyle basit yöntemlerki bir çocuk bile bir fabrikayı yakabilir, bir araba yakabilir, düşmanın mal ve mülklerini yakabilir. Size yöntemi vereceğiz. En basit ve etkili yöntem. Elinizde bıçak var, gidip düşmanların tekerlerini patlatın. En basit yöntem ile düşmanın yollarına taşlar atın, tabelaları boyayın, bir hastaneye gidip baştan aşağı tuvaletlerini tıkatın, bir binadaki tuvaletleri tıkatın, oradaki herkes kokudan zehirlensin. Kürt ve Kürdistan soykırımına alkış çalan faşist düşmanlarımız, bombardımanlara karşı mutluluklarını dile getirenler, siyasetçileri, sporcuları, Kürdistan okullarında çocuklarımızı asimile edip, katil yapıp, düşman eden katil öğretmenleri.

İnsanları asimile edip kendine asker yapmak 21. yüzyılın köleliğidir. İşgalcilerin elbiselerini giydirip bizi kendi askerleri yapıp kendi ırkımıza, ulusumuza, insanımıza karşı düşman ediyorlar. Korucuları yapıyorlar. Biz buna artık yeter diyoruz! Bütün yol ve yöntemlerle düşman metropollerindeki tüm Kürtler harekete geçelim.

Bir insan ölmeden önce 70 yaşında olsa bile gönül rahatlığıyla toprağa girmek için intikam almalıdır. intikam almadan ölürsek ölüm haramdır bize. Eğer eylemsiz yaşarsak yemek haramdır bize. Eğer mücadelesiz yaşıyorsak yurtsever değilizdir. Düşmanı darbelemiyorsak derin bir ihanetin içindeyizdir. Düşman metropollerinde yaşayan Kürtler olarak bu bizim sorumluluğumuzdur. Bu tarihsel sorumluluğumuzu yerine getireceğiz.

Bu esaslar üzerine; kız, erkek, genç, yaşlı, çocuk, herkesi selamlıyoruz. Zengin yol ve yöntemlerle perspektif verip videolarla da göstereceğiz. Sizde her yerde harekete geçin. Bu yüzyılda düşmanı yeneceğiz. Yüzyıllık tarihi intikamı alacağız bu düşmandan!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here