YPS-JIN askeri gazinoyu el yapımı bombalar ile vurdu

0
108

YPS-JIN Şehid Nucan Malatya Misilleme Timi “Dem dema Azadîyê ye” hamlesi kapsamında Amed’in Farqin ve Maraş’ın Onikişubat ilçesinde iki ayrı eylem gerçekleştirdiğini duyurdu.

Misilleme Timi’nin yazılı açıklaması şöyle:

“Üyelerimiz “Dem dema Azadiyê ye” hamlesi kapsamında Maraş ve Amed’de eylemler gerçekleştirdi. Faşist Türk devletinin soykırım ve sömürgeci politikalarının en büyük hedefi haline gelen kadınların bu saldırılar karşısında geliştirecekleri öz savunma örgütlülüğü, verilebilecek yegane cevaptır.”

Soykırım saldırılarına karşı öz savunma örgütlülüğünün hayati önemde olduğunu belirten Misilleme Timi, “Deniz Poyraz şahsında ve ardından devam eden saldırılar halkımıza dönük gerçekleştirilen imha ve inkar siyasetinin sistematik halidir. Kadın kırımı ve Kürt halkına dönük soykırım saldırılarının ortadan kaldırılmasının tek yolu öz savunma örgütlülüğünden geçiyor. Bunun için başta Kürt kadınlarının olmak üzere tüm halkımızın öz savunma kapsamında örgütlenmesi hayati ve ertelenemez bir görevdir” dedi.

Eylemlerin ayrıntıları şu şekilde açıklandı:

-24 Temmuz günü akşam saat 21 sularında YPS-JIN Şehid Nucan Malatya Misilleme Timi üyelerimiz Amed’in Farqin ilçesinde Gazi Caddesi  üzerinde bulunan askeri gazinoya yönelik el yapımı bombalar ile eylem gerçekleştirdi. Eylem ardından bölgeye çok sayıda asker ve polis takviyesi yapıldı. Gerçekleştirilen eylemde düşmanın ölü ve yaralı sayısı netleştirilemedi.

-28 Temmuz günü misilleme timi üyelerimiz tarafından Maraş’ın Onikişubat ilçesinde bulunan AKP ve işbirlikçilerine ait A101 deposunu ateşe vererek tümden imha edildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz