Mehmet Ali Çelebi toprağa verildi

0
120

Hastalıkları dolayısıyla cezaevinden tahliye edildikten sonra tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren 70 yaşındaki Mehmet Ali Çelebi, son yolculuğuna uğurlandı.

25 yıldır cezaevinde olan ve tutuklu bulunduğu Sincan Cezaevi’nden ağır hastalıkları dolayısıyla 25 Ağustos’ta serbest bırakıldıktan sonra tedavi gördüğü hastanede dün akşam akşamı yaşamını yitiren Mehmet Ali Çelebi (70) toprağa verildi.

Çelebi’nin tedavi gördüğü Başakşehir Çam Sakura Şehir Hastanesi morgundan alınan cenazesi, önce Küçükçekmece Mezarlıklar Müdürlüğü’ndeki gasilhaneye, ardından da Esenyurt’ta bulunan Erenler Cemevi’ne getirildi. Burada düzenlenen cenaze törenine Çelebi’nin ailesi ve yakınlarının yanı sıra HDP’li bazı milletvekilleri, partinin il ve ilçe yöneticileri, Marmara Tutuklu ve Hükümlü Aileleri İle Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (MATUHAY-DER) eşbaşkanları ve yöneticileri, Anadolu Yakınlarını Kaybedenlerle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (ANYAKAY-DER) yöneticilerinin de aralarında olduğu çok sayıda kişi katıldı. Cemevi’ndeki törenin ardından Çelebi’nin naaşı defnedilmek üzere Büyükçekmece Çakmaklı Mezarlığı’nda götürdü. Mezarlık girişinde cenaze aracıdan indirilip, omuzlara alınan Çelebi’nin tabutuna sarı, kırmızı ve yeşil renkli puşi sarıldı,  Mezarlığa taşınan cenaze dualar eşlinde defnedildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz