HBDH milisleri İstanbul’da eylem gerçekleştirdi

0
119

Yazılı bir açıklama yapan HBDH Ramazan Çıralı Milisleri, “13 Haziran günü saat 03.00 civarında İstanbul/Esenyurt/Barbaros Hayrettinpaşa Mahallesi/582 Sokak’ta bulunan ve tekstil ürünleri satan, faşist iktidar destekçisinin işyerine sabotaj eylemi” düzenlediklerini duyurdu.

“Dükkan, eylemimiz sonucunda tümden imha olmuştur” denilen açıklamada devamla şunlar ifade edildi:

“Faşist AKP-MHP iktidarında onu destekleyenler, onun iktidarda olmasından beslenenler işçileri saatlerce çalıştırıp azgınca sömürmektedirler. İşçilerin hayatı hiçe sayılıp, zenginler zenginliklerini büyütmektedirler. Ve yine bu zenginlere villalar yapanlar, AVM’ler dikenler, araçlarını tamir edenler, evlerini boyayanlar hepsi ama hepsi işçi ve emekçilerdir. İşçi ve emekçiler, hayatı yeniden yaratanlardır. Ve yeni bir dünyayı da onlar kuracaklardır.

Ramazan Çıralı, villa inşaatı esnasında su tesisatı döşerken 3. kattan beton zemine düşerek hayatını kaybetti. Kimse unutmasın Ramazan’ın ismini. Çünkü, kapitalist sistem onun ismini unuttururken, o villayı satın alacak zenginin ismini her gün gazetelerde, internet sitelerinde yazacaktır. Bizler, işçi sınıfımızın milisleriyiz. Nice Ramazanları unutturmayacağız. İşçi sınıfı sizin villalarınızı yaparken, atölyelerinizde ter dökerken ölüyor, bizler ise villalarınızı, firmalarınızı başınıza yıkacağız. O villalara güvenliğiniz için kameralar taktıracaksınız, işe yaramayacak. Başına bekçiler dikeceksiniz, ruhları bile duymayacak. Bir gün geleceğiz. Hem villalarınızı hem de iktidarını yıkacağız!

Bu eylemimizle, 15-16 Haziran Büyük İşçi Direnişi’nden bugünlere uzanan büyük bir mücadele tarihini selamlıyoruz. 15-16 Haziran’da ölen işçileri, işkencelere karşı direnen işçileri ve bugünün mücadelesini yürütürken hayatını kaybedenlerin mücadelesini bizler birleşik devrim bayrağımızla, birleşik devrimin kurşunlarıyla büyüteceğiz.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here