Jinen Tîrejen Roje İnisiyatifi, Türk polisi ve işbirlikçilere yönelik eylemler düzenledi

0
148

Jinen Tîrejen Roje İnisiyatifi, kimyasal silah saldırılarına karşı İstanbul ve Sakarya’da Türk polisi ve işbirlikçilere yönelik eylemler düzenledi.

İnisiyatif tarafından yapılan açıklamada, şu bilgiler verildi:

“18 Ekim’de İstanbul-Göktürk’te birimlerimiz gece saat 02.00’da devriye yapan faşist TC polisine yönelik el yapımı patlayıcılarla ve ferdi silahla eylem düzenlemiştir. Yapılan bu eylemde polis aracı büyük çapta hasar gördü. Araç içinde bulunan TC polislerinden 1 tanesinin öldüğü, 2’sinin yaralandığı yerel kaynaklardan aldığımız bilgilerle teyit edilmiştir.

18 Ekim’de Sakarya-Sapanca’da AKP’lilere bağlı 4 lüks araç birimlerimizce ateşe verilip kullanılamaz hale getirildi.

19 Ekim’de İstanbul-Çatalca’da bulunan polis karakoluna yönelik birimlerimiz iki koldan eylem düzenledi. Karakol bahçesinde bulunan TC’nin polislerini birimlerimiz önce el yapımı patlayıcılarla vurup, ardından polisleri iki koldan ferdi silahlarla ateş altına aldı. 2 polisin cezalandırıldığı, 2 sinin ağır yaralandığı tespit edilmiştir. Eylem sonrası birimlerimiz guvenli bir şekilde alandan çekilmiştir.”

Açıklamanın sonunda şu mesaj verildi:

“Bu eylemler Kürdistan’da kimyasal silahlarla şehit edilen özgürlük gerillalarının intikamı için yapılmıştır. Şehit edilen 17 kahraman özgürlük gerillasını anıyor ve intikamlarını faşist TC hükümetinden ve yandaşlarından misliyle soracağımızı belirtiyoruz.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here