Akar: Bedenimi tutuşturan ateşin aydınlığı İmralı’yı aydınlatsın

0
103

Amed’in Sûr ilçesinde bulunan tarihi Keçi Burcu’nda dün akşam saatlerinde bedenini ateşe veren gencin, 2019 yılında “dağa kaçırıldığı” iddia edilen ve ailesi tarafından daha sonra zorla evlendirilen 25 yaşındaki Mehmet Akar olduğu öğrenildi. Akar, sağlık ekipleri tarafından Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedavisi süren Akar’ın vücudunda ikinci derece yanık olduğu ve durumunun ağır olduğu öğrenildi. Akar’ın ailesi hastane kapısında beklerken, polis hastanenin ilgili bölümünü abluka altında tutuyor.

‘BİJÎ SEROK APO!’

Akar’a ait olduğu belirtilen Kürtçe bir mektup da ortaya çıktı. Mektup şöyle:
“Merhaba arkadaşlar. Heval Bubo’nun eylemini selamlamak istiyorum. Önder Apo’dan haber alınamıyor. Ne ailesinin ne de avukatlarının görüştürülmesine izin verilmiyor. Başvurular hiçbir gerekçe gösterilmeden reddediliyor. Biz artık Önder Apo’nun sağlık durumundan endişe ediyoruz.

Buna karşılık ben de saat 21.21’de Amed Keçi Burcu’nda bedenimi ateşe vereceğim. Bedenimi tutuşturan ateşin aydınlığı İmralı’yı aydınlatsın. Umudum odur ki bu eylem Önder Apo’nun fiziki özgürlüğüne vesile olsun.
Bijî Serok Apo
Bijî Serok Apo
Bijî Serok Apo.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here