İşgalci Türk ordusu tüm tekniği ile gerilla alanlarına saldırıyor

0
40

HPG Basın İrtibat Merkezi açıklaması şöyle:

“İşgalci Türk ordusu, mevcut konumunu koruyan güçlerimize karşı elinde bulunan tüm tekniği kullanarak yoğun bir şekilde fosfor ve yasaklı bombalarla saldırmaya devam etmektedir. Kurdistan Özgürlük Gerillası gerçekleştirilen saldırılara karşı meşru savunma temelinde cevap vermiştir. Güçlerimizin bulunduğu alanlar 2 kez savaş uçaklarıyla, 6 kez saldırı helikopterleriyle, 65 kez tank, obüs ve ağır silahlarla bombalanmıştır. Ayrıca gerilla direniş alanları 17 kez fosfor içerikli toplar ve yasaklı bombalarla bombalanmıştır.

İşgalci Türk ordusu tarafından gerçekleştirilen saldırıların ayrıntıları şöyledir;

Zap bölgesinde;

24 Şubat’ta saat 12:00’da Amediyê ilçesinin Şêladizê nahiyesine bağlı Sîda köyü yakınlarındaki direniş mevzilerimize saldıran işgalciler, güçlerimiz tarafından kendisini savunmak için sabotaj taktiğiyle vurularak darbelenmiştir.

24 Şubat’ta saat 10:00’da Amediyê ilçesinin Şêladizê nahiyesine bağlı Çemço bölgesi çevresindeki direniş mevzilerimize saldıran işgalciler, güçlerimiz tarafından kendisini savunmak için ağır silahlarla vurularak darbelenmiştir.

25 Şubat’ta saat 05:15’te Amediyê ilçesinin Şêladizê nahiyesine bağlı Çemço bölgesi çevresindeki direniş mevzilerimize saldıran işgalciler, güçlerimiz tarafından kendisini savunmak için ağır silahlarla vurularak darbelenmiştir.

25 Şubat’ta saat 07:00’te Amediyê ilçesinin Şêladizê nahiyesine bağlı Çemço bölgesi çevresindeki direniş mevzilerimize saldıran işgalciler, güçlerimiz tarafından kendisini savunmak için suikast taktiğiyle vurulmuş ve 1 işgalci cezalandırılmıştır.

İşgalci TC ordusunun yasaklı bombalarla gerçekleştirdiği saldırılar;

24 Şubat’ta Amediyê ilçesinin Şêladizê nahiyesine bağlı Sîda köyü yakınlarındaki direniş mevzilerimiz tanklardan atılan fosfor içerikli toplar ve yasaklı bombalarla 17 kez bombalanmıştır.

İşgalci TC ordusunun gerçekleştirdiği saldırılar;

24 Şubat’ta, Garê’nin Deşta Kafya alanı savaş uçaklarıyla 2 kez bombalanmıştır.

24 Şubat’ta Kurojahro Direniş Alanı ve Amediyê ilçesinin Şeladizê nahiyesine bağlı Çemço bölgesi çevresindeki direniş mevzilerimiz saldırı helikopterleriyle 6 kez bombalanmıştır.

24 Şubat’ta Girê FM Direniş Alanı ile Amediyê ilçesinin Şeladizê nahiyesine bağlı Çemço bölgesi ve Sîda köyü yakınlarındaki direniş mevzilerimiz obüs, tank ve ağır silahlarla 65 kez bombalanmıştır.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz